
nnreb
trying* to be vegan or more conscious of the impacts my lifestyle and actions have on the environment 🤧


$10 for a small portion but great for diets! love that they have the option of roasted veggies/ hot bases instead of just cold salad leaves heh

lovely as always :-))
$13.50/bowl
slightly expensive but worth it for a filling but healthy meal

generous portion and highly addictive comfort food!! i hope to try out more dishes from the store.

comforting and filling! generous portion. quality vegetarian food located in the heartlands but location is abit difficult to find!

rlly love the aunties here. food is super comforting. best of all, it’s available in the neighbourhood (-:

💵: $8.00
👅: 7/10
nice dish!! but why so expensive :@(

💵: $6.00
👅: 7/10
not too sweet and generous portion for a single serving!!

💵: $7.80
👅: 7/10
definitely satisfied my cravings 😻


second time eating their oat rice!! i would say that it’s not bad but it’s not as amazing as the first time i tasted it!! maybe it’s cause it’s a novelty taste so it’s only interesting the first time round?
got their red more

i love 菜饭 and QQ rice!! it’s really nice and the chilly really packs a punch !! tastes like a simple, comforting, home cooked meal from mum 😽💖
student price: $6.80