This is surprisingly good on value 💲 I didn’t quite piece it together until I actually did the maths— At slightly under a dollar per #sachet of #oatmilk, and something you can easily make a cup’s worth of, it’s far more worth it than a #mylk that goes at 4-5 dollars for a stretched 5 cups at most, with all the weird additives that go with 😓 This is some real #nonasties stuff!

I especially love this #chiaseeds variant for that that #pretendingtobehealthy kick I so love to cosplay 🥱 This, #coffee ☕️, and some #mushroom powder is perfect! I don’t know how they did without gum or thickeners to get this consistent a texture from a powder 💥 The rapeseed oil, perhaps? 🤔

I got this originally at Everyday vegan grocer but it’s available at NTUC now 🤗 Love this brand!

Aún no hay comentarios.


Get abillion app